آمار آنلاین قیمت طلا و سکه اتحادیه

قیمت مصوب اتحادیه
انس طلا 000
طلای آبشده 000
دلار 000
یک گرم 18 عیار345500
سکه بهار آزادی 000
سکه امامی4200000
نیم سکه2050000
ربع سکه1050000
سکه یک گرمی0000000

پیوند ها

نامه ارسالی اعضای کمپین خذف مالیات بر ارزش افزوده به رئیس مجلس شورای اسلامی دکتر لاریجانی

محضر مبارک ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب اقای دکتر لاریجانی.

باسلام وعرض ادب باستحضار میرساند .

اینجانبان امضا کنندگان این جریده به قانون غیر کارشناسی وغیر منصفانه ارزش افزوده برصنف و صنعت طلا که بر اثر زیاده خواهی مدیران وممیزان مالیاتی (برای اخذ پاداش از دستگاه مطبوع )بر(مالیات بر ارزش‌ افزوده بر طلا)باعث (ورشکستگی بیش از ۵۰۰۰ واحد )در سطح کشور گردید ه و(پنج برابر ان مستقیم وبهمین تعداد غیر مستقیم بیکار شده اند )را تقدیم تا نسبت به بررسی منصفانه وکارشناسی که آنهم بر اجرت کار ارزش افزوده تعلق گیرد نه طلا که سرمایه وپشتوانه اقتصادی تمام کشورهای جهان محسوب میشود اصلاح گردد مستدعیست امر به بازبینی واصلاح قانون فرمایید .

قانون ازمایشی مالیات‌ بر ارزش‌افزوده پس از فرازونشیب‌های بسیار، سرانجام در تیرماه ۱۳۸۷ توسط رئیس‌جمهور وقت برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد.
. طلافروشان در ابتدا با اعمال مالیات بر ارزش‌افزوده بر مصنوعات طلا مخالف بودند.
این اعتراض‌ها به مرحله اعتصاب و تعطیلی چندروزه مغازه‌های طلافروشی نیز کشیده شد.
اما دولت کماکان بر اجرای این قانون تأکید داشته و دارد.
فعالان صنف طلا دلایل مختلفی برای مخالفت خود دارند

از جمله اینکه طلا یک سرمایه‌ به‌شمار می‌رود و مالیات بر ارزش‌افزوده باید صرفا از اجرت و سود مصنوعات طلا گرفته شود.

مالیات بر ارزش‌افزوده همان‌طور که از اسم آن پیداست، باید از ارزش‌افزوده یک کالا دریافت شود،( نه از کل ارزش کالا.) البته که طلا کالا نیست .
متأسفانه هم‌اکنون این مالیات ۹ درصدی از (کل ارزش طلا به علاوه اجرت و سود) دریافت می‌شود.

پایه مالیات بر ارزش‌افزوده برمبنای مصرف است.

هدف از این مالیات دریافت مالیات بیشتر از کسانی است که مصرف بیشتری دارند.

ارزش‌افزوده باید در مواردی اعمال شود که کالا یا خدمات به مصرف نهایی برسد.

این موضوع در مورد طلا مخصوصا در کشور ما صدق نمی‌کند.
و(طلا بچرخه تولید باز خواهد گشت )
، از آنجا که در کشور ما طلا به‌عنوان سرمایه در نظر گرفته می‌شود و به‌نوعی شبه‌پول و(فراتر از پول) است، دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده از آن از( کل قیمت طلا واجرت ساخت وسود مغازه دار صحیح نیست. )

حتی اگر سرمایه‌ای‌بودن طلا را نپذیریم، باز هم باید ارزش‌افزوده از زمانی دریافت شود که واقعا ارزش‌افزوده‌ای ایجاد شده باشد.
یعنی از (اجرت ساخت طلا که در کارخانه تولید میشود و نه از همه ارزش طلا.)

دلیل اصلی اعتراض و مخالفت صنف طلا با اجرای قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، افزایش کاذب قیمت طلا برای خریداران و بی‌رونق‌شدن این بازار است.

متأسفانه دولت و مسئولان مالیاتی کشور، طلا را به‌عنوان کالایی لوکس در نظر گرفته‌اند که به مصرف نهایی می‌رسد.
اما درواقع این‌گونه نیست و اکثرا طلا را، هم به‌عنوان زینت و هم به‌عنوان سرمایه‌ای که قابلیت نقدشوندگی بالایی دارد در نظر می‌گیرند و با هدف پس‌انداز به این بازار روی می‌آورند تا در صورت نیاز بتوانند آن را تبدیل به پول کنند.

درحال‌حاضر که قیمت هرگرم طلای خام حدودا ۱۱۵۰۰۰هزار تومان است، هرگرم طلای ساخته‌شده در ویترین طلافروشان با احتساب میانگین اجرت ساخت،۲۰۰۰۰تومان و هفت‌درصد سود طلافروش و ۹ درصد مالیات‌بر ارزش‌افزوده، بیش از ۱۵۸۲۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد. بنابراین خرید طلا، با حداقل ۴۰درصد ضرر در زمان فروش برابر است. .
اعمال مالیات بر ارزش‌افزوده بر مصنوعات طلا موجب شده که بسیاری از مردم رغبتی برای سرمایه‌گذاری در این بازار نداشته باشند چراکه با ضرر بسیاری مواجه می‌شوند.

آن دسته از افرادی هم که طلا را به‌عنوان زینت در نظر می‌گرفتند، اکنون با واردات گسترده بدلی‌جات و قیمت بسیار پایین این مصنوعات نسبت به طلا، به سمت مصنوعات بدلی روی آورده‌اند.
رونق بازار بدلی‌جات به معنی ازبین‌رفتن سرمایه‌های کشور به‌نفع کشورهای صادرکننده این مصنوعات و(بیکاری هنرمندان و جوانان شاغل در این صنعت) است.
اگرچه قیمت مصنوعات بدلی بسیار کمتر است، اما درواقع با خرید این مصنوعات بدلی اصل و فرع پول خریدار از بین می‌رود در صورتی که طلا از ارزش ذاتی برخوردار است.
اعتراض اکثر طلافروشان از این جهت است که در شرایطی که بازار با رکود اقتصادی شدید از سال ۹۲مواجه است، دریافت ٩‌ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده علاوه بر اجرت و هفت ‌درصد سود، از مشتریانی که طلا را به‌عنوان سپر تورمی در نظر می‌گیرند، بسیار مشکل است و همین امر موجب رکودبیشتر و کسادی این بازار مهم شده است.
وطلا فروشان نیز علاوه بر رکود توسط سازمان امور مالیاتی نقرررررررره داغ شدند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نامه ارسالی اعضای کمپین خذف مالیات بر ارزش افزوده به رئیس مجلس شورای اسلامی دکتر لاریجانی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه کشور