5 دلیل افزایش احتمالی طلا در ماه های آتی

تحلیلگران اقتصادی ماتلی فول بر این باورند که قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی به کف خود رسیده و این احتمال وجود دارد که قیمت این فلز زرد طی ماه های آینده با افزایش روبرو شود.  به گزارش پایگاه اینترنتی ماتلی فول، کارشناسان اقتصادی بر این باورند که قیمت طلا طی ماه های آینده به ۵ دلیل با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد. بر اساس این گزارش نخستین دلیل این مساله ادامه روند صعودی تقاضا در بازار چین خواهد بود. اقدام بانک مرکزی چین در کاهش نرخ بهره می تواند تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای طلا در بازار این کشور طی ماه های آینده داشته باشد. در حالی که دولت چین قصد اجرای طرحی را دارد که دستیابی به واردات طلا را برای سرمایه گذاران فراهم کند به نظر می رسد تقاضای طلای این کشور طی ماه های آینده نیز افزایش خواهد یافت. علت دوم برای این مساله ادامه روند صعودی تقاضای طلا از سوی بانک های مرکزی جهان خواهد بود. نگرانی های مربوط به تنش های سیاسی و وضعیت رشد اقتصادی جهان می تواند عامل مهمی برای ادامه روند صعودی خرید طلا از سوی بانک های مرکزی جهان باشد.

آمارهای شورای جهانی طلا نشان می دهد که بانک های مرکزی جهان همچنان به افزایش ذخایر طلای خود ادامه می دهند.

این گزارش حاکیست که دلیل سوم اقدام برخی کشورها در بازگرداندن ذخایر طلای خود بوده است. گرچه مردم سوییس اخیرا در یک همه پرسی با برگرداندن ذخایر طلای این کشور مخالفت کردند ولی سایر کشورها از جمله هلند اقدام به بازگرداندن ذخایر طلای خود کرده اند. هلند تنها در ماه نوامبر بیش از ۳٫۹ میلیون اونس از ذخایر طلای خود را بازگردانده است.

آلمان هم سال گذشته اقدام به بازگرداندن ذخایر طلای خود از آمریکا و انگلیس کرده و بلژیک نیز در حال بررسی این مساله است.

دلیل چهارم این است که سرمایه گذاران ساختاری در بازار در حال خرید طلا هستند و همچنان به سرمایه گذاری در این بازار ادامه می دهند. سرمایه گذاران نهادی بر این باورند که طلا هنوز این قابلیت را دارد که بخشی از سبد سرمایه گذاری به شمار آید.

دلیل پنجم نیز برای افزایش احتمالی قیمت طلا طی ماه های آینده این است که عرضه جهانی طلا احتمالا طی ماه های آینده با کاهش روبرو خواهد شد. بر اساس آمارهای شورای جهانی طلا عرضه طلا در سه ماه سوم امسال ۷ درصد کاهش داشته است.

 

برچسب ها:

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۵ دلیل افزایش احتمالی طلا در ماه های آتی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه کشور

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه اتحادیه

قیمت مصوب اتحادیه
انس طلا 000
طلای آبشده 000
دلار 000
یک گرم 18 عیار345500
سکه بهار آزادی 000
سکه امامی4200000
نیم سکه2050000
ربع سکه1050000
سکه یک گرمی0000000

پیوند ها