افزایش تقاضای چین مانع کاهش طلا شد

تحلیلگر ارشد بانک ای ان زد استرالیا تاکید کرد که نگرانی نسبت به اوضاع اقتصادی چین موجب افزایش تقاضای طلا در بازار این کشور شده و این مساله تاثیر زیادی بر جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت این فلز زرد داشته است.  به گزارش پایگاه اینترنتی بلومبرگ ، جاستین فابو تحلیلگر برجسته ای ان زد بانک استرالیا تصریح کرد که سرمایه گذاران آسیایی به شدت نگران اوضاع اقتصادی چین هستند و اقدام بانک مرکزی چین در کاهش نرخ بهره نیز تاثیر زیادی بر این نگرانی داشته است. بر اساس این گزارش وی افزود: تقاضای فیزیکی طلا در چین با افزایش روبرو شده و رشد نسبی ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز تاثیر زیادی بر جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت طلا داشته است. نشست هفته آینده فدرال رزرو آمریکا نیز در شرایطی برگزار خواهد شد که نرخ تورم کاهش یافته و اوضاع بازار کار و اشتغال بهتر شده است.

جاستین فابو گفت: گرچه نگرانی هایی در خصوص افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا وجود دارد ولی افزایش تقاضای فیزیکی طلای چین مانع بزرگی برای کاهش شدید قیمت طلا بوده است.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز روز گذشته به بیش از ۷۲۵ تن رسیده که بالاترین رقم از ۷ نوامبر به شمار می رود.

 

برچسب ها:

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “افزایش تقاضای چین مانع کاهش طلا شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه کشور

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه اتحادیه

قیمت مصوب اتحادیه
انس طلا 000
طلای آبشده 000
دلار 000
یک گرم 18 عیار345500
سکه بهار آزادی 000
سکه امامی4200000
نیم سکه2050000
ربع سکه1050000
سکه یک گرمی0000000

پیوند ها