چه عاملی بیشترین نقش را در آینده طلا خواهد داشت؟

موسسه مالی تی دی اس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که سیاست های فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده مهمترین عامل موثر بر قیمت جهانی طلا خواهد بود. به گزارش پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، تحلیلگران موسسه تی دی اس بر این باورند که فدرال رزرو طی ماه های آینده نیز اتخاذ سیاست های سختگیرانه پولی را ادامه خواهد داد و پس از متوقف کردن محرک پولی اکنون قصد دارد نرخ بهره را افزایش دهد. بر اساس این گزارش در حالی که کارشناسان اقتصادی معتقدند فدرال رزرو آمریکا قصد افزایش نرخ بهره را دارد ولی هنوز زمان دقیق آن به درستی مشخص نیست.

موسسه تی دی اس بر این باور است که فدرال رزرو تا شش ماه دوم ۲۰۱۵ میلادی اجرای سیاست های انبساطی پولی را متوقف خواهد کرد و این مساله بار دیگر موجب تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا خواهد شد.
این موسسه تاکید کرده است که اگر قیمت طلا در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی به کمتر از ۱۰۰۰ دلار برسد جای تعجب و شگفتی نخواهد بود. نشست آتی فدرال رزرو می تواند تاحد زیادی مسیر قیمت طلا را روشن کند. این نشست می تواند سرآغاز سقوط شدید قیمت طلا باشد.
تصمیم اخیر بانک های مرکزی چین اروپا و ژاپن برای اجرای محرک های پولی نیز فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

برچسب ها:

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چه عاملی بیشترین نقش را در آینده طلا خواهد داشت؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه کشور

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه اتحادیه

قیمت مصوب اتحادیه
انس طلا 000
طلای آبشده 000
دلار 000
یک گرم 18 عیار345500
سکه بهار آزادی 000
سکه امامی4200000
نیم سکه2050000
ربع سکه1050000
سکه یک گرمی0000000

پیوند ها