نوسان محدود طلا در بازارهای جهانی

به گزارش اقتصادی قیمت طلا  پنج شنبه تحت تاثیر کاهش ارزش دلار و شاخص سهام در بازارهای بین المللی با نوسان نسبی روبرو شده است. به گزارش رویترز، قیمت جهانی طلا که صبح امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به بیش از ۱۲۲۹ دلار در هر اونس رسیده بود بار دیگر مسیر رفته بازگشت و در حوالی ۱۲۲۵ دلار آرام گرفت. بهای اونس طلا پیش از این نیز در روزهای گذشته به بیش از ۱۲۳۸ دلار رسیده بود که این بالاترین قیمت طلا در ۷ هفته اخیر به شمار می رود. بر اساس این گزارش شاخص سهام بورس های آمریکا و اروپا روز گذشته تحت تاثیر نگرانی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به اوضاع اقتصادی یونان و چین با کاهش روبرو شده بود و این مساله تاثیر زیادی بر افزایش تقاضا و قیمت طلا داشته است.

انتشار آمارهای ضعیف اقتصادی چین و ادامه نگرانی های سیاسی در یونان موجب کاهش تمایل سرمایه گذاران نسبت به سرمایه گذاری در بازار بورس شده است. شاخص ارزش دلار نیز برای چهارمین روز متوالی با کاهش روبرو شده است.
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی انتشار آمارهای اقتصادی منطقه یورو و چین و وضعیت سیاسی یونان و برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای آینده بیشترین تاثیر را بر قیمت طلا خواهد داشت.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نوسان محدود طلا در بازارهای جهانی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه کشور

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه اتحادیه

قیمت مصوب اتحادیه
انس طلا 000
طلای آبشده 000
دلار 000
یک گرم 18 عیار345500
سکه بهار آزادی 000
سکه امامی4200000
نیم سکه2050000
ربع سکه1050000
سکه یک گرمی0000000

پیوند ها