آسیب قیمت طلا در صورت فروش ذخایر روسیه

Gold-One-Kilo

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که اگر روسیه اقدام به فروش ذخایر طلای خود کند قیمت طلا به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، روسیه همچنان با روند نزولی شاخص سهام و ارزش روبل روبرو است و کاهش قیمت جهانی نفت و تحریم های غرب به این مساله دامن زده است. بر اساس این گزارش قیمت طلا همچنان تحت تاثیر افزایش احتمالی نرخ بهره آمریکا و روند صعودی ارزش دلار قرار دارد. روسیه در آستانه سال جدید میلادی با مشکلات و چالش های اقتصادی متعددی روبرو است. ولی به نظر می رسد مقام های روسی در شرایط کنونی تنها یک گزینه دیگر برای حل بحران ارزش روبل در پیش رو دارند و آن گزینه هم فروش ذخایر طلا خواهد بود . روسیه از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون میزان ذخایر طلای خود را ۳ برابر کرده است. البته هنوز گمانه زنی هایی در این خصوص وجود دارد که آیا روسیه برای رهایی از بحران روبل اقدام به فروش ذخایر طلای خود خواهد کرد یا نه. روسیه برای جلوگیری از ادامه روند نزولی ارزش روبل تلاش زیادی کرده و تاکنون ۸۰ میلیارد دلار هزینه کرده است. اگر روسیه اقدام به فروش ۱۱۶۹ تن ذخایر طلای خود کند این مساله می تواند فشار زیادی را بر قیمت این فلز زرد وارد نماید.

ولی به نظر می رسد مقام های روسی در شرایط کنونی تنها یک گزینه دیگر برای حل بحران ارزش روبل در پیش رو دارند و آن گزینه هم فروش ذخایر طلا خواهد بود . روسیه از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون میزان ذخایر طلای خود را ۳ برابر کرده است. البته هنوز گمانه زنی هایی در این خصوص وجود دارد که آیا روسیه برای رهایی از بحران روبل اقدام به فروش ذخایر طلای خود خواهد کرد یا نه. روسیه برای جلوگیری از ادامه روند نزولی ارزش روبل تلاش زیادی کرده و تاکنون ۸۰ میلیارد دلار هزینه کرده است. اگر روسیه اقدام به فروش ۱۱۶۹ تن ذخایر طلای خود کند این مساله می تواند فشار زیادی را بر قیمت این فلز زرد وارد نماید.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آسیب قیمت طلا در صورت فروش ذخایر روسیه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه کشور

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه اتحادیه

قیمت مصوب اتحادیه
انس طلا 000
طلای آبشده 000
دلار 000
یک گرم 18 عیار345500
سکه بهار آزادی 000
سکه امامی4200000
نیم سکه2050000
ربع سکه1050000
سکه یک گرمی0000000

پیوند ها