آمار آنلاین قیمت طلا و سکه اتحادیه

قیمت مصوب اتحادیه
انس طلا 000
طلای آبشده 000
دلار 000
یک گرم 18 عیار345500
سکه بهار آزادی 000
سکه امامی4200000
نیم سکه2050000
ربع سکه1050000
سکه یک گرمی0000000

پیوند ها

سلیقه ای عمل کردن مجریان در اخذ مالیات، کمر طلا فروشان را شکست

رئیس اتحادیه طلا و جواهری شهرستان سبزوار گفت: سبزوار در دوره جدید خود سعی کرده تا علاوه بر پرداختن به مسائل و موضوعاتی که تمام اتحادیه ها به عنوان شرح وظایف جاری خود به ان می پردازند تا حرف های تازه ای برای گفتن داشته باشد.

علیرضا برغمدی ایجاد تعامل سازنده با دیگر اتحادیه های استان را از جمله اقدامات این اتحادیه بیان کرد و گفت: اعتقاد بر این است که با همفکری دیگر همکاران و به اشتراک گذاشتن تجربیات می توان در حل مشکلات اساسی که صنف طلا و جواهر ایران که چندین سال است با آن دست به گریبان هستند مشکلات اساسی را، برطرف سازد.

وی یکی از چالش های مهم اعضای این صنف را مسئله اجرای قانون بر ارزش افزوده بیان کرد و اظهار داشت: این قانون با کپی برداری از کشورهای اروپایی و بدون در نظر گرفتن واقعیات اقتصاد اسلامی و بدون نظر گرفتن خواص از اصناف به مورد اجرا گذاشته شد که با اجرای سلیقه ای مجریان قانون به معضلی جدی و کمر شکن برای طلای ایرانی تبدیل شد.

برغمدی بیان کرد: این قانون که برای یک دوره آزمایشی ۵ ساله اجرا شد تا مجریان نقاط ضعف و اشکالات احتمالی را بررسی کنند و نواقص را به قانونگذار منعکس کنند تا قانونی جامع و بی نقص به مورد اجرا گذاشته شود متاسفانه در طول این چند سال نه تنها اشکالات این کار برطرف نشد بلکه اجرای آزمایشی آن برای یکسال دیگر نیز تمدید شد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهری شهرستان سبزوار برداشت نادرست از یک ماده قانونی طبق ماده ۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۷ اردیبهشت ماه ۸۷ مجلس شورای اسلامی را از دیگر نواقص این صنف عنوان کرد و اظهار داشت: ارزش افزوده در این قانون تفاوت بین ارزش کالا و خدمات عرضه شده با ارزش کالا و خدمات خریداری شده در یک دوره معین را مشخص کرده است.

وی اضافه کرد: در قانون به صراحت بین خرید و فروش و مابه التفاوت مواد اولیه تا فروش کالا اشاره شده طلا فروشان مالیات بر ارزش افزوده را باید در اجرت ساخت و سود آن اخذ کنند نه با گرفتن مالیات از کل قیمت طلا.

برغمدی به اخذ مالیات از مصنوعات فلزی طلا در طی چندین نوبت اشاره کرد گفت: این مالیات علاوه بر سازندگان از بنکداران، فروشندگان و خریداران نیز گرفته می شود که همین باعث بالا رفتن اجرت و قیمت تمام شده طلا می گردد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه خاص اجرائی در رابطه با اخذ مالیات بر ارزش افزوده صورت نمی گیرد افزود: در زمان اجرا بدون داشتن زیر ساخت ها و برنامه مدون ، دولت به اجرای عجولانه آن اهتمام ورزیدکه می توان به رسیدگی و کارشناسی علی راس و بدون سازوکار دقیق براساس حدس و گمان مطابق سوابق قبل طی سال های گذشته اشاره کرد.

این فعال اقتصادی فشارهای مضاعف در مورد دستگاه های فروش و ارائه فروش فصلی به صورت فلش مموری، تهیه سی دی با گرفتن اطلاعات کامل مشتریان که لازمه اجرای صحیح ان استخدام افرادی است که به کار حسابداری مسلط باشند را از دیگر مشکلات صنف طلا و جواهر فروشان عنوان کرد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهری شهرستان سبزوار رکود مضاعف بازار طلا در شرایط سخت تورمی را از معضلات مهم اجرای قانون به شکل کنونی بیان کرد و گفت: مصرف کننده نهایی از قدیم الایام به طلا به عنوان یک کالای سرمایه ای نگاه می کند با پرداخت ۸ درصد کل قیمت طلا بعد از هر بار خرید و فروش طلای خود را از دست داده و دیگر رغبتی به خرید ندارد.

برغمدی تعطیلی واحدهای سازنده کارگاهی، از دست رفتن تعداد بسیار زیادی شغل در این شاخه و همچنین شغل های مرتبط از جمله کارگاه های تراش سنگ و دستگاه های مرتبط با صنعت طلا، توقف صادارت طلا به دیگر کشورها و عدم ارز آوری را از دیگر مشکلات برشمرد.

وی با تاکید بر اینکه طلا فروشان با اصل قانون مشکل ندارند بلکه ایراد اصلی اجرای صحیح قانون توسط مجریان است اظهار کرد: ما معتقدیم که باید در نحوه اجرای این قانون اصلاح اساسی صورت گیرد نه اجرای آزمایشی آن. این قانون مراحل پایانی خود را طی می کند و کمیسیون اقتصادی و مرکز پزوهش های شورا در حال بررسی اشکالات است.

برغمدی با بیان اینکه لازمه اصلاح این طرح در مجلس شورای اسلامی تلاش و همت تمامی طلا فروشان در انعکاس نقطه نظرات و اشکالات آن به قانونگذاران است ابراز امیدواری کرد که با همدلی مسئولین و صاحب نظران و فعالیت عرصه صنعت و طلا این مشکل اساسی برای همیشه مرتفع شود تا باری دیگر شاهد رونق و پویایی بازار طلای ایران باشیم.

برچسب ها:

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سلیقه ای عمل کردن مجریان در اخذ مالیات، کمر طلا فروشان را شکست”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه کشور