نواقص قانون نظام صنفی، اصناف را ضعیف کرده است/ انتخاب رئیس اتاق اصناف از تهران نباید موجب نادیده گرفتن مشکلات صنوف شهرستان ها شود

علی کیانی در گفت‌وگو با اتاق اصناف ایران در پاسخ به اینکه رئیس اتاق اصناف ایرن باید از چه ویژگی هایی برخوردار باشد گفت:

رئیس اتاق باید مدافع سرسخت اصناف کل کشور باشد، معمولا رئیس اتاق اصناف کشور از پایتخت انتخاب می‌شود و این در حالی است که شهرستانی‌ها مشکلات‌شان بیشتر از تهرانی‌ها است. اینکه رئیس از تهران انتخاب می‌شود نباید باعث شود که فقط به مشکلات اصناف تهران رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: شرح وظایف هیات رئیسه اتاق اصناف ایران تقریبا مشابه رئیس است بنابراین همان انتظاراتی که از رئیس است از هیات رئیسه هم وجود دارد.

نماینده خراسان رضوی در اتاق اصناف ایران در ارزیابی خود از جایگاه فرهنگی اجتماعی اتاق در کشور، گفت: به شخصه از جایگاه اصناف و اتاق‌های اصناف راضی نیستم، مهمترین مسئله‌ای که در شهرستان داریم این است که تصمیمات که درمورد اصناف گرفته می‌شود همان توافقاتی است که رئیس اتاق می کند، من احساس می کنم بهای چندانی به اصناف داده نمی‌شود، ما باید دخالت بیشتری در اداره امور مدیریتی شهر داشته باشیم.

کیانی با انتقاد از قانون نظام صنفی، گفت: این قانون به این شکلی که الان وجود دارد یک تهدید است و اصلاح آن ضروری است، قانون نظام صنفی به درستی اصلاح نشده، نواقص آن قانون اصناف را ضعیف کرده است، الان این قوانین دست و پای اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها را بسته است، ما مثل سابق و اوایل انقلاب قدرتمند نیستیم.

وی نقطه قوت اتاق را جمعیت اصناف دانست و گفت: اگر پتانسیل مالی اصناف درست به کار گرفته شود می‌تواند تبدیل به نقطه قوتی برای اتاق شود.

کیانی سنتی اداره شدن اتاق‌های اصناف را ضعف آنها دانست و گفت: فعالیت سنتی چیزی برای اصناف ندارد، از وقتی آقای فاضلی ریاست اتاق را بر عهده گرفته حرکت رو به جلو بوده اما سرعتش کم است، توافق مالیاتی خوبی صورت گرفته است که امیدورایم پا برجا بماند، همین که رئیس جدید مدافع اصناف است و در حرف‌هایش از حقوق آنها دفاع می‌کند خوب است.

برچسب ها:

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نواقص قانون نظام صنفی، اصناف را ضعیف کرده است/ انتخاب رئیس اتاق اصناف از تهران نباید موجب نادیده گرفتن مشکلات صنوف شهرستان ها شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه اتحادیه

قیمت مصوب اتحادیه
انس طلا 000
طلای آبشده 000
دلار 000
یک گرم 18 عیار345500
سکه بهار آزادی 000
سکه امامی4200000
نیم سکه2050000
ربع سکه1050000
سکه یک گرمی0000000

پیوند ها