قانون مالیات بر ارزش افزوده در ایران قابل قیاس با کشورهای اروپایی که دارای اقتصاد توسعه یافته هستند، نباید باشد.

20139_Page_1

علیرضا برغمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران: قانون مالیات بر ارزش افزوده با کپی برداری از کشورهای اروپایی که دارای اقتصادی چالاک وبعضا غیر قابل مقایسه با کشور ایران است، تدوین شده، و در تدوین این قانون هیچ توجهی به اقتصاد اسلامی و واقعیت های اقتصاد ایران نشده است .

وی تصریح کرد:در تدوین این قانون متاسفانه هیچگونه نظرخواهی از اصناف مرتبط بعمل نیامده است تا با تعامل وکار کارشناسی دقیق ایرادات آن رفع و قانونی جامع در کشور به اجرا گذاشته شود .

برغمدی اضافه کرد: اشتباه در گرفتن مالیات از اصل قیمت طلا نه ارزش افزوده آن؛ لازم به توضیح است که مالیات بر ارزش افزوده بایستی از کار انجام شده برروی فلز طلا گرفته شود (اجرت ساخت) نه اینکه قیمت پایه آن لحاظ شود.

رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر شهرستان سبزوار گفت: در تدوین این قانون تاکید شده، که این مالیات بایستی از کالای مصرفی اخذ شود ونوعی مالیات برمصرف محسوب می گردد ودرصورتیکه طلا بواسطه اینکه کالایی مصرفی – سرمایه ای است شامل این قانون نمی‌شود.

وی افزود: دلیل اینکه طلا پس از مصرف ذوب می‌شود وبه چرخه تولید باز میگردد (ارزش استهلاک آن صفر میگردد ) وارزش فلز آن مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده نمی شود.

برغمدی خاطرنشان کرد:گرفتن مالیات از مصنوعات فلزی طلا در چند نوبت؛ بطوریکه این مالیات از سازندگان ، بنکداران، فروشنده وخریدار اخذ می گردد که اینکار باعث بالا رفتن اجرت ساخت طلا و بالارفتن قیمت تمام شده آن می شود .

وی افزود: اجرای قانون فعلی مالیات بر ارزش افزوده با حجم زیاد نقایص وایراداتی که دارد، آن هم در شرایط سخت رکود تورمی، به صلاح اقتصاد کشور ،تولید و بازار نیست.

انتشار در وب سایت اتاق اصناف ایران

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “قانون مالیات بر ارزش افزوده در ایران قابل قیاس با کشورهای اروپایی که دارای اقتصاد توسعه یافته هستند، نباید باشد.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه اتحادیه

قیمت مصوب اتحادیه
انس طلا 000
طلای آبشده 000
دلار 000
یک گرم 18 عیار345500
سکه بهار آزادی 000
سکه امامی4200000
نیم سکه2050000
ربع سکه1050000
سکه یک گرمی0000000

پیوند ها