آمار آنلاین قیمت طلا و سکه اتحادیه

قیمت مصوب اتحادیه
انس طلا 000
طلای آبشده 000
دلار 000
یک گرم 18 عیار345500
سکه بهار آزادی 000
سکه امامی4200000
نیم سکه2050000
ربع سکه1050000
سکه یک گرمی0000000
 • ولوو مونتاژ کامیون در ایران را متوقف کرد ۲ مهر, ۱۳۹۷
  شرکت کامیون سازی سوئدی ولوو اعلام کرد به دلیل ناتوانی در دریافت پول قطعات فرستاده شده به ایران مونتاژ کامیون در ایران را متوقف کرده است.
 • در جلسه ارزخواران با دولت چه گذشت؟ ۲ مهر, ۱۳۹۷
  برخی مسئولان بخش خصوصی که مدافعان سرسخت آزادسازی قیمت ارز و مخالف پیمان سپاری ارزی و فروش دلارهای صادرکنندگان با قیمت ۴۲۰۰ و سامانه نیما هستند، امروز با برخی دولتی ها جلسه داشتند و بر درخواست هایشان اصرار کردند.
 • سکه ۴۰۰ هزار تومان حباب دارد/ قیمت سکه به نرخ واقعی نزدیک می‌شود ۲ مهر, ۱۳۹۷
  کشتی‌آرای گفت: حباب ایجاد شده روی سکه تا هفته گذشته ۷۵۰ هزار تومان بود، اما در هفته اخیر به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.
 • کسی به بازار ارز سر نمی‌زند؟ ۲ مهر, ۱۳۹۷
  امروز ارقام تازه‌ای از دلار و یورو در بازار آزاد ارز ثبت شد که ادامه جریان آمدن نرخ‌های عجیب به این بازار بود و توجیهی برای آن وجود ندارد؛ بازار پرتقاضایی که بانک مرکزی معتقد است فقط سه درصد معاملات در آن انجام شده و دلیلی برای حراج ارز در آن نمی‌بیند، ظاهرا کاملا رها […]
 • ۱۸ میلیارد دلار همچنان در جیب صادرکنندگان ۲ مهر, ۱۳۹۷
  رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تا روز ۲۳ شهریور حدود ۲۲.۷ میلیارد غیرنفتی داشته ایم که این رقم باید به چرخه اقتصاد کشور بازگردد، گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۴ میلیارد دلار ارز وارد سامانه نیما شده است.
 • مالک سکه ثامن موجودی کاربران را صفر کرد/اطلاعیه جدید دستگاه قضا ۲ مهر, ۱۳۹۷
  رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از انتشار اطلاعیه‌ای در سایت سکه ثامن از سوی دستگاه قضایی خبر داد.

پیوند ها

مالیات برارزش افزوده طلافروشان به سرانجام خواهدرسید؟

سایت طلا: اهالی صنف طلا و جواهر مهمترین مشکل خود را قانونی به نام مالیات بر ارزش افزوده می دانند، و نگاهی امیدوارانه به حل این معضل دارند.

مالیات برارزش افزوده طلافروشان به سرانجام خواهدرسید؟

به گزارش سایت طلا، مهرماه ۸۸ بود که با اجرای آزمایشی قانون مالیات برارزش افزوده، دور جدیدی از تاریخ مالیاتی ایران رقم خورد. این قانون در بین صنوف مختلف واکنشهای متفاوتی را در پی داشت، و در این بین طلافروشان به نحوه اجرای آن معترض بودند.

طبق این قانون صنف طلا و جواهر باید از مبلغ کل فروش خود، مالیات برارزش افزوده پرداخت کنند، ولی طلافروشان معتقد بودند که باید این مالیات فقط از اجرت طلا کسر گردد نه مبلغ کل مصنوع طلا، چرا که اصل طلا ابزارکاری برای کاسبی آنان است.

گرچه در آخر امر این مالیات را مصرف کننده باید پرداخت می کرد، ولی رفته رفته خریداران طلا هم میلشان به خرید طلا تقلیل رفت، و بازار طلا و جواهر به کسادی و رکود فرو رفت. بطوریکه تعداد کثیری از اهالی این صنف مغازه های خود را تعطیل کرده، و از این صنف خارج شدند.

صنفی که زمانی خود صادرکننده مصنوعات طلا به کشور های همسایه بود، امروز بار ورشکستگی و تعطیلی خیل وسیعی از کارگاههای تولیدی و واحدهای فروش خود مواجه شده بود.

در این مدت مسئولان و فعالان این صنف جلسات مستمر و پرکاری را با نمایندگان مجلس و سازمان امورمالیاتی برگزار کردند تا این قانون خواست طلافروشان را تأمین کند، ولی طبق قانون باید هرسال یک درصد به این مالیات افزوده می شد، و برای دو سال اجرای آزمایشی آن تمدید شد.

برپایه گزارش سایت طلا، اصلاح این قانون ظاهراً به مجلس نهم هم نرسید، و رکود حاکم براقتصاد طی سالهای اخیر اوضاع این صنف خوش رنگ را به مخاطره انداخت.

طی ماههای اخیر رؤسالی اتحادیه های شهرهای مختلف، از جمله تهران، اصفهان، تبریز و مشهد تلاش مضاعفی کردند تا این قانون به سرانجام برسد. آنچه ماحصل این جلسات فشرده بود روزنه امیدی بود که هر روز در دل اهالی این صنف روشن می شد.

حالا گویا اخبار خوشی برای این طلافروشان به گوش می رسد، و نگاه این صنف به اصلاح این قانون و اعمال مالیات برارزش افزوده بر اجرت مصنوعات طلا تقویت شده است.

جلساتی که اخیراً برگزارشده، و شیوه اجرای این قانون بر اجرت مصنوعات طلا را مورد بررسی قرار می دهد.

اما نکته ای که در این میان باید مورد توجه اهالی صنف طلا و جواهر قرارگیرد این است که، مالیات برارزش افزوده زمانی اصلاح خواهد شد که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و مُهر شورای محترم نگهبان برآن الصاق شده باشد و به عنوان قانونی رسمی در کشور قابل اجرا باشد.

با تصویب این قانون هم صنعت طلا به رونق و شکوفایی بیشتری خواهد رسید و با گردش مالی خود رونق اقتصادی را رقم خواهد زد، و هم مصرف کنندگان و خریداران دچار ضرر و زیان کمتری برای تعویض و یا فروش مصنوعات خود خواهند شد.

آن روز، روز خوب برای اقتصاد کشور و روز سرانجام این قانون خواهدبود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مالیات برارزش افزوده طلافروشان به سرانجام خواهدرسید؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه کشور