آمار آنلاین قیمت طلا و سکه اتحادیه

قیمت مصوب اتحادیه
انس طلا 000
طلای آبشده 000
دلار 000
یک گرم 18 عیار345500
سکه بهار آزادی 000
سکه امامی4200000
نیم سکه2050000
ربع سکه1050000
سکه یک گرمی0000000
 • ولوو مونتاژ کامیون در ایران را متوقف کرد ۲ مهر, ۱۳۹۷
  شرکت کامیون سازی سوئدی ولوو اعلام کرد به دلیل ناتوانی در دریافت پول قطعات فرستاده شده به ایران مونتاژ کامیون در ایران را متوقف کرده است.
 • در جلسه ارزخواران با دولت چه گذشت؟ ۲ مهر, ۱۳۹۷
  برخی مسئولان بخش خصوصی که مدافعان سرسخت آزادسازی قیمت ارز و مخالف پیمان سپاری ارزی و فروش دلارهای صادرکنندگان با قیمت ۴۲۰۰ و سامانه نیما هستند، امروز با برخی دولتی ها جلسه داشتند و بر درخواست هایشان اصرار کردند.
 • سکه ۴۰۰ هزار تومان حباب دارد/ قیمت سکه به نرخ واقعی نزدیک می‌شود ۲ مهر, ۱۳۹۷
  کشتی‌آرای گفت: حباب ایجاد شده روی سکه تا هفته گذشته ۷۵۰ هزار تومان بود، اما در هفته اخیر به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.
 • کسی به بازار ارز سر نمی‌زند؟ ۲ مهر, ۱۳۹۷
  امروز ارقام تازه‌ای از دلار و یورو در بازار آزاد ارز ثبت شد که ادامه جریان آمدن نرخ‌های عجیب به این بازار بود و توجیهی برای آن وجود ندارد؛ بازار پرتقاضایی که بانک مرکزی معتقد است فقط سه درصد معاملات در آن انجام شده و دلیلی برای حراج ارز در آن نمی‌بیند، ظاهرا کاملا رها […]
 • ۱۸ میلیارد دلار همچنان در جیب صادرکنندگان ۲ مهر, ۱۳۹۷
  رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تا روز ۲۳ شهریور حدود ۲۲.۷ میلیارد غیرنفتی داشته ایم که این رقم باید به چرخه اقتصاد کشور بازگردد، گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۴ میلیارد دلار ارز وارد سامانه نیما شده است.
 • مالک سکه ثامن موجودی کاربران را صفر کرد/اطلاعیه جدید دستگاه قضا ۲ مهر, ۱۳۹۷
  رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از انتشار اطلاعیه‌ای در سایت سکه ثامن از سوی دستگاه قضایی خبر داد.

پیوند ها

جلسه با ریاست اداره دارایی واتاق اصناف

photo_2009-09-09_02-12-57

 

تاریخ ۹۵/۲/۲۷

با سلام خدمت ریاست محترم اداره دارایی شهرستان سبزوار وهمراهان

عرض ادب خدمت هیات رئیسه محترم اتاق اصناف وکلیه روسای محترم اتحادیه های صنفی شهرستان سبزوار.

دریافت مالیات بر ارزش افزوده وگرفتن این نوع مالیات ظلمی است که در حق اصناف میشود این مدل گرفتن توام با سوء استفاده است از قانونی که درست اجرا نمیشود به گفته نماینده محترم شهرستان سبزوارجناب آقای دکتر محسنی قانون درست نوشته میشود ولی اجرای آن غلط است ومتاسفانه مجریان قانون که هرکدام برای خودشان به مدل خودشان قانون را تفسیر میکنند وبرای هر کاری ودر هر مرحله ای مالیات میگیرند . اداره محترم دارایی با تعامل نکردن با اتحادیه های مربوطه باعث شده است تا کمر صنف طلا وجواهر شکسته شود مالیات بر ارزش افزوده یعنی مالیات بر مصرف یعنی مابه التفاوت کالا یعنی از مابه التفاوت کالا مالیات اخذ گردد متاسفانه ما هنوز فرق بین کالای مصرفی وکالای سرمایه ای را تفکیک نکرده ایم کالای مصرفی در یک دوره اخذ میگردد وتمام میشود چون که به مصرف رسیده اما کالای سرمایه ای مثل طلا بدلیل اینکه دوباره برمیگردد به چرخه تولید نمی بایست ا زکل گرفته شود .

در کجای عدالت علی (علیه السلام واسلام ناب محمدی ) نوشته شده است که دولت بدون هیچ سرمایه گذاری می بایست ۹٪ مالیات بر ارزش افزوده اخذ کند ومسئول یک واحد صنفی با آنهمه سرمایه از قبیل مغازه ، ویترین ، وبدهی بازار وبانک ۷٪ سود قانونی خود را نتواند بگیرد چرا زمانی که همه تصمیم بر این گرفته ایم که می بایست مالیات برارزش افزوده از سود واجرت اخذ گردد به راه پله های مجلس نرسیده یک سال دیگر تمدید می شود .نفت بشکه ای ۱۴۰ دلار به ۴۰ دلار افت کرده صنف محترم طلا وجواهر باید تاوان پس بدهد .

بیش از ۱۴۰ کشور دنیا مالیات بر ارزش افزوده میگیرند ونمونه اش همین کشور ترکیه بیخ گوش ما در عرض یک سال قانون بر ارزش افزوده خود را اصلاح نمود ومابه التفاوت کالا را مالیات میگیرد .

اینجانب از کلیه روسای اتحادیه های صنفی می خواهم همانطور که بازار دست در دست هم نهاد وهشت سال جنگ تحمیلی را با پیروزی پشت سر نهادیم در جبهه اقتصادی نیز دست در دست هم نهاده واین معزل را که خلاف قانون عمل میشود برطرف خواهیم نمود واما جناب آقای مقدم ریاست محترم اداره دارایی وهیات رئیسه محترم اتاق اصناف وروسای محترم اتحادیه های صنفی اینجانب به نمایندگی از صنف محترم طلا وجواهر سبزوار تقاضای حداقل ماهی یک جلسه با حضور کارشناسان محترم ومشاورین این اتحادیه با حضرتعالی را خواستارم تا از نزدیک شاهد مشکلات این صنف باشید ونیز پیشنهاد می نمایم در مالیات هیات مدیره اتحادیه ها تعامل بیشتری گردد چرا که روسای محترم اتحادیه ها دائما درگیر مشکلات صنفی وتعطیلی های پی در پی هستند که این عزیزان بدون هیچ چشم داشتی در خدمت اعضا ی خود شب وروز نمیشناسند ونیز مسئول یک اتحادیه وقتی وارد بر اداره محترم دارایی می شود باید با دیگران متفاوت باشد وخواهشمندم همکاران خود را توجیه کنید والبته از تعدادی هم جای تقدیر وقدردانی دارد بخصوص از جناب آقای کریمی ریاست مالیات بر ارزش افزوده .

مورد دیگر که دائما در جلسات علنی وغیر علنی عنوان نموده ام وترتیب اثر داده نشده است مالیات بر درآمد است متاسفانه مالیات بر سوابق گرفته میشود وهمانطور پلکانی تا دم مرگ پایانی ندارد .

حضار محترم ماده ۳۷ قانون نظام صنفی که بدرستی آمده است گفته هر اتحادیه یک نماینده در اداره محترم دارایی جهت رسیدگی به پرونده های اعضای خود داشته باشد حال آنکه از اتاق اصناف محترم دو نماینده یا چهار نماینده از بین روسای محترم اتحادیه ها معرفی میگردد با تمام احترامی که برای  نمایندگان محترم اتاق اصناف در اداره محترم دارایی قائل می باشم . سوال من این است شما چطور می توانید از واحد صنفی اینجانب که هیچ گونه اطلاعی ندارید دفاع کنید ؟

در پایان جهت اطلاع تعداد واحدهای صنف طلا وجواهر از ابتدای سال ۹۰ تا کنون ۱۰٪ کاهش داشته و واحدهای سازنده طلا از ۱۸ واحد به ۱۰ واحد کاهش یافته است و اینجانب به عنوان مسئول اتحادیه هشدار میدهم اگر همین روند ادامه پیدا کند در آینده نه چندان دور صنعت طلا به فراموشی سپرده خواهد شد. واما با شناختی که از جنابعالی و بخصوص جناب آقای کریمی دارم وصورت جلسه اتحادیه محترم مشهد واداره محترم دارایی مشهد که خدمت آقای کریمی داده شده بند ۳ و ۵ آن بر لزوم هماهنگی بین پرونده مالیاتهای مستقیم وارزش افزوده بویژه از حیث منابع درآمدی وهمچنین تعامل ومساعدت اداره محترم مالیاتی در خصوص پرونده های سنوات گذشته همکاری لازم وتخفیفات لازم درسال اقدام وعمل عملی گردد تا انشالله به لطف خداوند وبا همیاری و مساعدت بیشتر بتوانیم از رکود اقتصادی حاکم بر جامعه سربلند بیرون بیاییم .

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جلسه با ریاست اداره دارایی واتاق اصناف”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

آمار آنلاین قیمت طلا و سکه کشور